Μαγειρεύοντας ριζότο… στη Β΄ τάξη!

Με μεγάλη χαρά και εξαιρετική όρεξη τα παιδιά της Β΄ τάξης με την  δασκάλα τους κ. Ολυμπία Λιόλιου , προσκάλεσαν το σεφ και παλιό μαθητή του σχολείου μας κ. Τσίτση Ανδρέα για να μαγειρέψει… ζωντανά στην τάξη, την Τετάρτη 8 Απριλίου 2014! Η πρόσκληση έγινε στα πλαίσια του προγράμματος Αγωγής Υγείας με θέμα «Μαθαίνω να ζω υγιεινά» . Ο σεφ μαγείρεψε μπροστά σε όλα τα παιδιά ένα ριζότο με λαχανικά, εξηγώντας βήμα-βήμα όλη τη διαδικασία. Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν, συζήτησαν με τον Ανδρέα για τις απορίες τους και στο τέλος όλοι μαζί απόλαυσαν ένα γευστικό πιάτο!