Επίσκεψη της ΣΤ΄ τάξης στο 3ο Γυμνάσιο Νάουσας

Τηρώντας την παράδοση εδώ και 6 χρόνια και ενόψει της ομαλής μετάβασης των παιδιών της ΣΤ΄ τάξης Γυμνάσιο, πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη 18 του Μάη 2017, επίσκεψη στο 3ο Γυμνάσιο Νάουσας.
Η επίσκεψη έγινε παρέα με τα παιδιά της ΣΤ΄ τάξης του 10ου Δ.Σ. Νάουσας κατά τις ώρες 11-30 π.μ. – 13.15. μ.μ.
Τα παιδιά υποδέχτηκε όπως πάντα με μεγάλη χαρά ο Δ/ντής του 3ου Γυμνασίου κ. Κύρου και αφού τα οδήγησε στην αίθουσα εκδηλώσεων τους ενημέρωσε αναλυτικά για το νέο πλαίσιο φοίτησης από την επόμενη σχολική χρονιά και τους κανόνες λειτουργίας και το νέο πρόγραμμα σπουδών. Απάντησε στις απορίες των παιδιών και στη συνέχεια τους ξενάγησε στις αίθουσες διδασκαλίας και τους βοηθητικούς χώρους του Γυμνασίου.
Τα παιδιά ήρθαν έτσι σε μια πρώτη επαφή με τον νέο τους σχολείο και σίγουρα η μετάβασή τους θα είναι λίγο πιο εύκολη!
Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Κύρου που πάντα με προθυμία και ευγένεια μας υποδέχεται!