Συμμετοχή στη Χριστουγεννιάτικη παράσταση του Ωδείου Ναούσης

Στo πλαίσιo της δράσης «Blending with art», το Σάββατο, 9 Δεκεμβρίου 2023 οι μαθητές/τριες των Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων του σχολείου μας συμμετείχαν στην εορταστική παράσταση με τίτλο «Χριστούγεννα της καρδιάς μας» της χορωδίας και της μαντολινάτας του Μουσικού Σωματείου «Ωδείο Ναούσης», που διεξήχθη στο Δημοτικό θέατρο της πόλης μας.

Οι μικροί μας μαθητές/τριες άνοιξαν – αλλά και ¨έκλεψαν¨- την παράσταση τραγουδώντας «Κάλαντα της Νάουσας» και «Κόλιντα της Νιάουστας» υπό την καθοδήγηση της διευθύντριας κας Αναστασίας Λαφάρα. Τα μέλη του Ωδείου μοίρασαν κόλιντα στους μαθητές/τριες, οι οποίοι εισέπραξαν το πιο θερμό χειροκρότημα!