Παραδίδουμε καπάκια για καλό σκοπό!

Την Πέμπτη 8 του Ιούνη 2023 το πρωί υποδεχτήκαμε με χαρά τα παιδιά με τους συνοδούς τους την κ. Βούλα Μπορδάνου και τον κ. Νίκο, από το ΚΔΑΠ ΑμεΑ του Δήμου μας για να γνωριστούμε καλύτερα και να παίξουμε, παραδίδοντας ταυτόχρονα και την πλούσια συλλογή από καπάκια που μαζεύαμε με επιμέλεια όλη τη σχολική χρονιά!

Η δράση εντάσσεται στο σχέδιο δράσης της συμπερίληψης και του εθελοντισμού, που υλοποιεί το σχολείο μας.

Παίξαμε μπάσκετ και ποδόσφαιρο και χαρήκαμε γι’ αυτή μας την συνάντηση, που εκτός από διασκέδαση είχε και καλό σκοπό!

Να βοηθήσουμε όλοι μαζί να αγοραστεί και ένα ακόμη αναπηρικό αμαξίδιο που θα κάνει ευκολότερη τη ζωή των παιδιών με αναπηρία!