Τελετή λήξης σχ. έτους 2021-22

Την Τρίτη 14 του Ιούνη 2022 πραγματοποιήθηκαν με πολύ κέφι, παιχνίδι, χορό και εκπλήξεις, στην σχολική μας αυλή, παρουσία γονέων, οι δράσεις ενόψει της λήξης της φετινής σχολικής χρονιάς 2021-22.

Μετά από 3 σχεδόν χρόνια πανδημίας, οι γονείς τίμησαν την εκδήλωση και κατα χειροκρότησαν όλα τα παιδια!

Την εκδήλωση άνοιξε η Διευθύντρια κ. Αναστασία Λαφάρα που καλωσόρισε γονείς, μαθητές/ριες και εκπ/κους και ενημέρωσε για την λειτουργία της σχολικής μονάδας κατά την διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Ευχαρίστησε για την συνεργασία και την υποστήριξη όλων!

Η γυμνάστρια κ. Δόμνα Κυρκοπουλου προετοίμασε τις αθλητικές δραστηριότητες για όλες τις τάξεις. Τα παιδιά της Α΄ τάξης, με την βοήθεια της υπεύθυνης εκπ/κού κ. Ψυρίδου Αικατερίνης ευχαρίστησαν με ένα υπέροχο τραγούδι τους ανάδοχους «γονείς» τους, ενώ οι τάξεις Α και Γ , με υπέυθυνη εκπ/κό την κ. Χριστίδου Όλγα, τραγούδησαν και παρουσίασαν ένα ακόμη τραγούδι, ενάντια στην βία.

Την εκδήλωση παρουσίασαν οι μαθητές της ΣΤ τάξης Βλάχου Μαριέττα και Μπαμπάτσης Γιάννης. Στην τεχνική υποστήριξη ήταν ο μαθητής της ΣΤ τάξης Ζιάννης Γρηγόρης.

Συγχαρητήρια σε όλες και όλους για την υπέροχη γιορτή!!