Συνάντηση των υπεύθυνων για την αναμόρφωση της σχολικής αυλής με τον Αντιδήμαρχο

Στις αρχές του Δεκέμβρη 2021 το απόγευμα, εν μέσω πανδημίας, η Διευθύντρια κ. Λαφάρα και ο υπεύθυνος για την αναμόρφωση της σχολικής αυλής, δάσκαλος κ. Αχλιώπας Μανώλης, η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας κ. Ζωή Παπαϊωάννου και τα μέλη του Δ. Σ., συναντήθηκαν με τον Αντιδήμαρχο Παιδείας κ. Τσουβάρα Βασίλειο. Η συνάντηση έγινε στην σχολική αυλή, για να γίνει επιτόπου ενημέρωση για τα θέματα που υπάρχουν σχετικά με την συντήρηση της.

Μετά από συζήτηση τόσο σε θέματα οικονομικά, όσο και σε θέματα σχεδιασμού των παρεμβάσεων, κατανοηθηκαν οι δυσκολίες και μπήκε ένα νέο πλαίσιο βημάτων, για την παρέμβαση με εφικτούς στόχους, καθώς υπάρχουν θέματα σχετικά με τις άδειες συντήρησης των σχολείων γενικότερα, που εγείρουν νομικά κωλύματα σχετικά με τις χρημαυτοδοτήσεις μέσω ΕΣΠΑ.