Η Ε΄τάξη υιοθετεί τα παιδιά του Νηπιαγωγείου 2022

Την Δευτέρα 30 του Μάη 2022, πλημύρρισε η σχολική μας αυλή παιδικές παρουσίες και χαμόγελα!

Για μια ακόμη φορά υποδεχτήκαμε τα παιδιά του Νηπιαγωγείου, στο πλαίσιο υλοποίησης δράσεων ομαλής μετάβασης!

Τραγουδήσαμε στα αγγλικά, με την κυρία των Αγγλικών κ. Πόπη Γιούρου, παίξαμε παιχνίδια γνωριμίας και συνεργασίας με την κυρία της Γυμναστικής κ. Δόμνα Κυρκοπούλου και στο τέλος τα παιδιά της Ε΄ τάξης υιοθέτησαν τα νήπια.

Το κλίμα ήταν εξαιρετικά φιλικό και εορταστικό!

Όλοι μαζί εκπαιδευτικοί και μαθητές/ριες δώσαμε ραντεβού για την Παρασκευή 10 Ιουνίου 2022, για να αποχαιρετήσουμε μαζί τα παιδιά της φετινής Α΄ τάξης τα παιδιά της ΣΤ΄ τάξης. Να δείξουμε την αγάπη και την χαρά μας για έναν υπέροχο χρόνο που περάσαμε παρέα, χαρίζοντας τα μπαλκόνια της φιλίας και τραγουδώντας το τραγούδι άλφα Βήτα που ερμηνεύει η Δήμητρα Γαλάνη!