Το κυνήγι του χαμένου θησαυρού… για να σώσουμε τον Χάρη!

Την Τρίτη 23 Μαΐου 2022 εκπαιδευτικοί και μαθητές/ριες συναντηθήκαμε στην σχολική μας αυλή για να παίξουμε το παιχνίδι του χαμένου θησαυρου για να…. σώσουμε τον Χάρη… τον ήρωα του βιβλίου που διαπραγματευτήκαμε την προηγούμενη βδομάδα, παρέα με τον συγγραφέα κ. Δαμτσιο Γεώργιο.

Τα παιδιά αφού χωρίστηκαν σε ομάδες ανά δύο τάξεις, Α-Β, Γ-Δ, Ε-ΣΤ, απάντησαν σε 10 ερωτήσεις που ετοίμασε η κ. Μαρία Μοροβιανη, δασκάλα της Β τάξης, με σκοπό να ανοίξουν το τελικό δώρο:

Η φιλία είναι το δώρο που έσωσε τον Χάρη! Είναι το δώρο, που όποιος έχει την τυχη να την χαίρεται, είναι ευτυχισμένος και ολοκληρωμένος άνθρωπος!

Το ταξίδι μας αυτό το χαρήκαμε όλοι μαζί και το διασκεδασαμε!