ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ! ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ!!

Όχι στον πόλεμο! Ναι στην Ειρήνη…. φωνάξαμε όλοι μαζί μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Νάουσας, σήμερα Πέμπτη 10 Μαρτίου 2022…και φυσικά κάθε μέρα!!

Σε όλες τις τάξεις συζητήσαμε, δείξαμε ταινίες, ακουσαμε τραγούδια, τθαξαμε συνθήματα, κολάζ και ψηφιακές κατασκευές σε e-me και e-class, με θέμα την Ειρήνη και τον πόλεμο!

Τα παιδιά της Γ τάξης σηκώνοντας ψηλά τα πλακατ με τα συνθήματα που κατασκεύασαν με την βοήθεια της Διευθύντριας κ. Αναστασίας Λαφάρα, επισκέφτηκαν όλες τις τάξεις, φωνάζοντας συνθήματα υπέρ της. Ειρήνης!! Συζήτησαν με τα παιδια για το νόημα των συνθημάτων που έγραψαν και φυσικά για τον πόλεμο στην Ουκρανία!!