Μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό, 2021-22

Την Δευτέρα 14-02-2022 το πρωί η Διευθύντρια κ. Αναστασία Λαφάρα, στο πλαίσιο υλοποίησης του σχεδίου δράσης με θέμα την μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό, επισκέφτηκε το 6ο Νηπιαγωγείο Νάουσας, για να γνωρίσει τα παιδιά που θα φοιτήσουν τη επόμενη σχολική χρονιά στην Α΄ Δημοτικού.

Μέσα σε ένα πολύ φιλικό και γόνιμο περιβάλλον, με την άψογη συνεργασία των νηπιαγωγών κ.κ. Δημητριάδου Μαρία και Τασιώνα Χρύσα συζήτησε με τα νήπια για το νέο σχολείο και μοιράστηκε τις αγωνίες, φόβους και απορίες των παιδιών.

Είδε τις ζωγραφιές των παιδιών σχετικά με τον πώς οραματίζονται το νέο τους σχολείο και συζήτησε μαζί τους για τις ομοιότητες και διαφορές στην φοίτηση στο δημοτικό.

Τα παιδιά έδειξαν πολύ μεγάλο ενδιαφέρον και συμμετείχαν στην συζήτηση πολύ ενεργά, με πολύ στοχευμένες ερωτήσεις!

Η πρώτη μας για φέτος συνάντηση ήταν πολύ ενδιαφέρουσα και αποδοτική!