Μετάβασης συνέχεια… τραγουδώντας στα αγγλικά παρέα με τα νήπια

Συνεχίζοντας τις δράσεις μετάβασης από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό, η Διευθύντρια, η κυρία της Α τάξης κ. Ψυριδιυ Κατερίνα και η εκπαιδευτικός Αγγλικής γλώσσας κ. Γιουρου Πόπη, υποδέχτηκαν στην σχολική αυλή τα νήπια με την νηπιαγωγό κ. Νικολάου Τζένη.

Τα παιδιά της Β τάξης τραγούδησαν στα νήπια με υπέροχες θεατρικές κινήσεις αγγλικά τραγούδια. Στη συνέχεια επανέλαβαν όλοι μαζί με τα νήπια το τραγούδι, που εξέφραζε τα συναισθήματα των παιδιών με παιγνιώδη τρόπο!

Για μια ακόμη φορά όλοι μαζί παρέα, δάσκαλοι, νήπια και μαθητές/ριές του Δημοτικού έζησαν στιγμές χαράς με πολύ παιχνίδι και τραγούδι!!