1ο ΒΡΑΒΕΙΟ HELMEPA ΣΤΗΝ Β΄ ΤΑΞΗ!

Η Διευθύντρια κ. Αναστασία Λαφάρα

και τα μέλη του Συλλόγου Διδασκόντων του 6ου Δ.Σ. Νάουσας,

αισθάνονται βαθιά την ανάγκη να συγχαρούν τις μαθήτριες της Β΄ τάξης

Βλάχου Αναστασία, Μποτσάι Χαρά, Ζέμου Ματίνα, Νίκου Αθηνά,  Τράιου Νεφέλη, Τρεμπελή Κέλλυ και Χατζηγεωργίου Αθηνά

και την δασκάλα τους κ. Τίκου Άννα,

για την κατάκτηση του 1ου βραβείου στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ζωγραφικής της παιδικής HELMEPA,

στην κατηγορία 5-7 ετών και Σχολικών Μονάδων Ειδικής Αγωγής.

Στον φετινό Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ζωγραφικής με θέμα: «Αγαπάμε τον πλανήτη, το γαλάζιο μας το σπίτι!» κατατέθηκαν 361 ομαδικά έργα που ζωγράφισαν 3.600 παιδιά-μέλη του Προγράμματος «Παιδική HELMEPA», από τα Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία όλης της χώρας. Οι μαθητές και οι μαθήτριες μέσα από τα έργα τους έστειλαν αισιόδοξα μηνύματα και αγάπη για τη Γη!

Τις ζωγραφιές αξιολόγησε Επιτροπή, σύμφωνα με την προκήρυξη του Διαγωνισμού, που είχε την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας.

Το έργο με το οποίο βραβεύτηκαν είναι εκπληκτικό όπως φαίνεται παρακάτω:

Η χαρμόσυνη είδηση αυτή ήρθε σε μια δύσκολη στιγμή που τα σχολεία μας είναι κλειστά και λειτουργούν εξ αποστάσεως!

Άνοιξε όμως διάπλατα τις καρδιές μας και μας έφερε πιο κοντά!!

Σας ευχαριστούμε πολύ γι? αυτό το πολύτιμο δώρο!!!

Σας στέλνουμε την αγάπη μας!