ΑΦΙΕΡΩΜΑ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 1821…. από τα παιδιά του σχολείου μας, το 2014!!

Το ιστορικό της μεγάλης Επανάστασης του Γένους των Ελλήνων μέσα από αφηγήσεις των μαθητών/τριων της Στ΄ τάξης του 6ου Δημοτικού Σχολείου Νάουσας. Το video δημιουργήθηκε από τα ίδια τα παιδιά με τη βοήθεια της δασκάλας τους και μέσα στην τάξη, στα πλαίσια εργασίας τους στο μάθημα της Ευέλικτης Ζώνης με θέμα: «Οργάνωση γιορτής». Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Τσάντζου Ελένη.

Η ταινία προβλήθηκε στη γιορτή της 25ης Μαρτίου, που παρουσίασε το σχολείο στην αίθουσα εκδηλώσεων της «Εστίας Μουσών» το Μάρτη του 2014. Ακούγονται μουσικά αποσπάσματα από έργα των Σπανουδάκη Σταμάτη και Παπαθανασίου Βαγγέλη.

Είμαστε πολύ περήφανοι για όλους παιδιά μας!!!!