Δημιουργία ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη Google

Στο πλαίσιο των εξ αποστάσεων μαθημάτων που θα υλοποιήσει το Υπουργείο Παιδείας και για τα Δημοτικά Σχολεία εντός των επόμενων ημερών, κάθε μαθητής/τρια θα πρέπει να δηλώσει στο σχολείο του/της το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του γονέα του/της.

Αν κάποιος από τους γονείς των μαθητών/τριων μας δεν διαθέτει ηλεκτρονικό ταχυδρομείο μπορεί εύκολα να το δημιουργήσει στις υπηρεσίες που προσφέρει η Google.

Στις παρακάτω εικόνες παρουσιάζονται αναλυτικά τα βήματα. Ακολουθήστε προσεχτικά τους αριθμούς, τα κυκλάκια και τα βελάκια.