#ERASMOUS +(2018-1-EL01-KA101-047178): #RECEPTION: Η υιοθεσία σε εφαρμογή στο πλαίσιο εκδρομής!!!

Ο θεσμός της υιοθεσίας των παιδιών της Α. Τάξης από τα παιδιά της ΣΤ τάξης που έγινε στο πλαίσιο της ομαλής μετάβασης των νηπίων στο Δημοτικό Σχολείο, τέθηκε για μια ακόμα φορά σε εφαρμογή!

Τα παιδιά της ΣΤ τάξης πρόσεχαν τα νήπια σε όλη την διαδρομή από το σχολείο στο γηπεδο, γεγονός που το χάρηκαν τόσο τα παιδιά όσο και οι εκπαιδευτικοί!

Καθόλη τη διάρκεια της εκπαιδευτικής επίσκεψης στο ΔΑΚ Νάουσας τα νήπια ήταν υπό την επίβλεψη των μαθητών της ΣΤ τάξης που με πολλή προσοχή, αγάπη και κατανόηση έπαιζαν μαζί τους!

Τα νήπια, , στην πρώτη τους εξόρμηση σε πιο χαλαρό πλαίσιο εκτός της σχολικής μονάδας, αισθάνθηκαν ασφάλεια και έδειχναν πολύ χαρούμενα και έπαιζαν διασκεδάζοντας παρέα με τα μεγαλύτερα παιδιά !