Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού 2019

Σήμερα Πέμπτη 3 Οκτωβρίου 2019 γιορτάσαμε την πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού, παρέα με 1ο και 4ο Δημοτικά Σχολεία Νάουσας, στο ΔΑΚ Νάουσας!

Συμμετείχαμε όλοι μαζί στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Kid’s Athletic». του ΣΕΓΑΣ. Τα παιδιά χωρίστηκαν σε ομάδες και αρχικά συμμετείχαν σε αθλητικές δραστηριότητες στίβου. Στη συνέχεια οι Γ, Δ, Ε και ΣΤ τάξεις έπαιξαν ο άδικα παιχνίδια στο κλειστό γυμναστήριο Νάουσας!

Τα παιδιά έπαιξαν, αθληθηκαν και διασκέδασαν με την ψυχή τους

Στις δραστηριότητες παρευρέθησαν ο αντιδήμαρχος Παιδείας κ. Τριαντάφυλλαυ Γεώργιος και ο πρόεδρος της Κοινότητας Νάουσας κ. Χατζηστυλλης Κωνσταντίνος.