Ο αγιασμός στο σχολείο μας

Την Τετάρτη 11 του Σεπτέμβρη 2019 και ώρα 9.00 π.μ. έγινε ο καθιερωμένος αγιασμός για τη φετινή σχολική χρονιά!

Εκπαιδευτικοί, γονείς και μαθητές/ριες γέμισαν με χαμόγελα στην σχολική μας αυλή. Η Διευθύντρια και οι εκπαιδευτικοί καλωσόριζαν τα παιδιά και τους γονείς σε μια πολύ φιλική και ευχάριστη ατμόσφαιρα!

Το αγιασμό τέλεσε με περισσή ευλάβεια ο πατέρας Παΐσιος ο οποίος ευχήθηκε σε όλους μια δημιουργική και ευλογημένη σχολική χρονιά!

Στη συνέχεια η Διευθύντρια κ. Αναστασία Λαφάρα, μετέφερε το μήνυμα του Διευθυντή Α/θμιας Εκπ/σης κ. Διαμαντόπουλου, τονίζοντας την ανθρωπιστική διάσταση της Εκπ/σης!

Η Διευθύντρια μίλησε για την αξία της αυθεντικής συνεργασίας των γονέων με το σχολείο και έδωσε γενικές κατευθύνσεις και πληροφορίες για τη λειτουργία της σχολικής μονάδας και ευχήθηκε σε όλους μια εναλλακτική και δημιουργική σχολική χρονιά!