Η εκδήλωση των «μικρών μας λαογράφων»

Την Τετάρτη 20 του Φλεβάρη 2019 και ώρα 6.00 το απόγευμα τα παιδιά της Β1΄ τάξης του σχολείου μας, με μεγάλη προθυμία και χαρά και με την βοήθεια της δασκάλας τους κ. Ψυρίδου Αικατερίνης παρουσίασαν στους γονείς τους τα εκθέματα της λαογραφικής έκθεσης που έστησαν στο χώρο της τάξης τους και φυσικά χόρεψαν και ένα παραδοσιακό καλαματιανό χορό με την επιμέλεια της γυμνάστριας κ. Οικονόμου Μαριάνθης! Στην έκθεση συμμετείχαν και τα παιδιά της Β2΄ τάξης με την υποστήριξη της δακάλας τους κ. Χριστίδου Όλγας!

Η εξαιρετική εκδήλωση, στην οποία ανταποκρίθηκαν όλοι οι γονείς με μεγάλη χαρά, έκλεισε με ένα πλούσιο μπουφέ που ετοίμασαν εκπαιδευτικοί και γονείς!!

Συγχαρητήρια σε όλους!!