Αρχείο μηνός Σεπτέμβριος 2023

1η Μέρα στο Σχολείο!

Την Δευτέρα 11 του Σεπτέμβρη 2023 έγινε ο αγιασμός στο σχολείο μας, ενόψει έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς!

Η σχολική μας αυλή πλημύρισε από γλυκές παρουσίες και πλούσια χαμόγελα!

Ο πατέρας Ιωάννης τέλεσε τον καθιερωμένο αγιασμό, που παρακολούθησαν με ευλάβεια και σεβασμό όλοι, εκπ/κοί, γονείς και παιδιά!

Η Διευθύντρια κ. Αναστασία Λαφάρα καλωσόρισε τα νήπια και τα παιδιά της α΄ τάξης και φυσικά όλες και όλους τους παρευρισκόμενους/ες.

Τόνισε την αξία της ειλικρινούς και αυθεντικής συνεργασίας του σχολείου με την οικογένεια με έναν κοινό σκοπό:

Το σχολείο να είναι ένας χώρος όπου τα παιδιά να χαίρονται, να μαθαίνουν, να διασκεδάζουν… να κοινωνικοποιούνται!

Ένας χώρος όπου όλα τα παιδιά να τον νιώθουν δικό τους, ένα δεύτερο σπίτι τους, που το φροντίζουν, το αγαπούν και το σέβονται!

Μια όμορφη, δημιουργική και ήρεμη σχολική χρονιά να έχουμε όλοι και όλες μας!

Αγιασμός -έναρξη μαθημάτων 2023-24

Αγαπημένοι μας γονείς και παιδιά, σας ενημερώνουμε ότι

την Δευτέρα 11-Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 9 το πρωί

θα γίνει ο αγιασμός στην αυλή του σχολείου μας!

Φορέστε το πιο πλατύ σας χαμόγελο σας και την θετική σας διάθεση και ελάτε μαζί να ξεκινήσουμε τη νέα σχολική χρονιά με χαρά, υγεία και αισιοδοξία!!

Με αγάπη

Η Διευθύντρια Αναστασία Λαφάρα και όλα τα μέλη του Συλλόγου Διδασκόντων