Αρχείο ημέρας 29 Δεκεμβρίου 2022

Αποχαιρετούμε το 2022 παρέα με τον Άγιο Βασίλη!

Την Παρασκευή 23 του Δεκέμβρη 2022 το πρωί, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σε συνεργασία με το Σύλλογο Διδασκόντων του Σχολείου μας γιόρτασαν τα Χριστούγεννα και τον έρχομό του νέου χρόνου, με τραγούδια, χορούς, μηνύματα, καρτσιούνο και πλούσιο μπουφέ.

Στο τέλος υποδέχτηκαν όλοι μαζί το Άγιο Βασίλη που βέφερε δώρα με το έληθρό του , με την ευγενική χορηγία του Συλλόγου Γονέων του σχολείου μας!

Και του Χρόνου με Υγεία, Αγάπη και Ειρήνη!

Χρόνια Πολλά!

Χριστουγεννιάτικη παράσταση της Α΄ τάξης!

Τηνη Πέμπτη 22 του Δεκέμβρη 2022, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ τάξης, με την βοήθεια της υπεύθυνης δασκάλας κ. Κατερίνας Τσαλιγοπούλου, παρουσίασαν μια πολύ όμορφη και χαριτωμένη θεατρική παράσταση, παρουσία των γονέων στην σχολική αίθουσα!

Το ποντικάκι που ήθελε να αγγίξει ένα αστεράκι Το ποντικάκι ζούσε με τον παππού του σε μια μικρή φωλιά και ονειρευόταν να αγγίξει ένα αστεράκι. Ένα βράδυ Χριστουγέννων αντικρίζει ένα υπέρλαμπρο αστέρι στην κορυφή ενός στολισμένου   χριστουγεννιάτικου δέντρου. Ο ποντικούλης ξεκινά με ανυπομονησία την αναρρίχηση στο δέντρο.  Μερικά από τα στολίδια προσπαθούν να του αλλάξουν τα σχέδια. Μα εκείνο δεν τα ακούει,  συνεχίζει να ανεβαίνει μέχρι που φτάνει στην κορυφή του δέντρου και πραγματοποιεί το όνειρο του.

Παιδιά και γονείς απόλαυσαν την παράσταση και καταχειροκρότησαν την προσπάθειά τους!

Το δέντρο που έδινε… με την Β τάξη!

Την Πέμπτη 22 του Δεκέμβρη 2022 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄ τάξης, με την βοήθεια της υπεύθυνης δασκάλας, κυρίας Κατερίνας Ψυρίδου παρουσίασαν μια πολύ ενδιαφέρουσα και με πολλά μηνύματα θεατρική παράσταση, παρουσία των γονέων, στην σχολική αίθουσα, με θέμα «Το Δέντρο που έδινε»!

Πολλά πολλά συγχαρητήρια για την υπέροχη παράσταση σε όλες και όλους!!