Χριστουγεννιάτικη παράσταση της Α΄ τάξης!

Τηνη Πέμπτη 22 του Δεκέμβρη 2022, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ τάξης, με την βοήθεια της υπεύθυνης δασκάλας κ. Κατερίνας Τσαλιγοπούλου, παρουσίασαν μια πολύ όμορφη και χαριτωμένη θεατρική παράσταση, παρουσία των γονέων στην σχολική αίθουσα!

Το ποντικάκι που ήθελε να αγγίξει ένα αστεράκι Το ποντικάκι ζούσε με τον παππού του σε μια μικρή φωλιά και ονειρευόταν να αγγίξει ένα αστεράκι. Ένα βράδυ Χριστουγέννων αντικρίζει ένα υπέρλαμπρο αστέρι στην κορυφή ενός στολισμένου   χριστουγεννιάτικου δέντρου. Ο ποντικούλης ξεκινά με ανυπομονησία την αναρρίχηση στο δέντρο.  Μερικά από τα στολίδια προσπαθούν να του αλλάξουν τα σχέδια. Μα εκείνο δεν τα ακούει,  συνεχίζει να ανεβαίνει μέχρι που φτάνει στην κορυφή του δέντρου και πραγματοποιεί το όνειρο του.

Παιδιά και γονείς απόλαυσαν την παράσταση και καταχειροκρότησαν την προσπάθειά τους!