Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022-23

Την Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου 2022 στο πλαίσιο εορτασμου της πανελλήνιας ημέρας σχολικού αθλητισμού, το σχολείο μας παρακολουθησε βίντεο με θέμα τα αθλήματα και την σημασία της άθλησης στην υγεία και ευεξία του ανθρώπου. Τα παιδιά με την βοήθεια των εκπαιδευτικών, συζήτησαν, ζωγράφισαν, έφτιαξαν ομαδικές κατασκευές, έπαιξαν ομαδικά παιχνίδια. Παράλληλα, ενημερώθηκαν για την ρυθμική και ενόργανη γυμναστική και την Ψυχοκινητικη ευεξία που προσφέρει στα παιδιά, από τον γυμναστή και γυμνάστρια κ. κ. Ζαλιο Χρήστο και την Ευγενία Ζαλιου.

Τα παιδιά δοκίμασαν το τραμπολίνο και έδειξαν να το διασκεδάζουν πολύ!!