Ανακοίνωση (Υπενθύμιση)

Αύριο, Τετάρτη 10/4/2019 και στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος που υλοποιεί το σχολείο μας: «Playing with Protons«, θα έχουμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε μαθητές και εκπαιδευτικούς από το 1ο Δημοτικό Σχολείο Νάουσας.

Όλοι μαζί δάσκαλοι και μαθητές/τριες θα συμμετέχουμε σε κοινές δράσεις και παρουσιάσεις. Θυμίζουμε ότι για τις ανάγκες της δράσης με τίτλο «γ – αστρονομία» θα πρέπει να φέρουμε μαζί μας στο σχολείο μια ποδιά μαγειρικής! Γιατί αφού γνωρίσουμε τους πλανήτες και τα αστέρια του ηλιακού μας συστήματος στο τέλος θα τους … μαγειρέψουμε και τους φάμε! 🙂 🙂