Επίσκεψη της Β΄ τάξης στο ταχυδρομείο

Σήμερα, Πέμπτη 21 Μαρτίου το πρωί επισκεφτήκαμε, η Β΄ τάξη, το Ταχυδρομείο της πόλης μας.

Ένας υπάλληλος μας ξενάγησε στο χώρο του ταχυδρομείου, μας έδειξε τις θυρίδες, τα  ράφια και τους σάκους όπου τοποθετούνται  τα γράμματα και τα δέματα.

Κατόπιν, αγοράσαμε γραμματόσημα, τα κολλήσαμε στους φακέλους μας και ρίξαμε τα γράμματά μας στο κουτί που βρίσκεται έξω από το ταχυδρομείο.

Τα γράμματά μας τώρα ταξιδεύουν μακριά και νιώσαμε όλοι μεγάλη χαρά και ικανοποίηση που στείλαμε μόνοι μας τα γράμματά μας στα αγαπημένα μας πρόσωπα!!