ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Αγαπητοί γονείς

σας ενημερώνουμε ότι με βάση την Υπουργική Απόφαση του Υπουργείου Παιδείας έρευνας και Θρησκευμάτων με θέμα «Η παραμονή των διδακτικών βιβλίων στο Δημοτικό Σχολείο για τουλάχιστον δύο Σαββατοκύριακα το μήνα» (αρ. πρωτ.  217785/Δ1/18-12-2018, ΦΕΚ 6014/τ. Β΄/ 31-12-2018 και ΦΕΚ 56/τ. Β΄/ 21-01-2019),

ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας αποφάσισε να ξεκινήσει η υλοποίηση της παραπάνω Υ.Α. από το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Φεβρουαρίου 2019 και εναλλάξ.

Όλα τα μέλη του Συλλόγου Διδασκόντων θα φροντίζουν  η παραπάνω δράση να αποκτήσει την πραγματική της διάσταση. Αυτό σημαίνει ότι δεν θα ανατίθενται εργασίες και επαναληπτικά διαγωνίσματα κατά τη διάρκεια τουλάχιστον αυτών των δύο Σαββατοκύριακων, ώστε οι μαθητές να μην ασχολούνται με την προετοιμασία τους.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ