Παρακολουθώντας «Ετοιμάζουμε παράσταση»

Τα παιδιά της Δ΄ τάξης συνοδευόμενα από τις κ.κ. Χριστίδου Όλγα και Οικονόμου Μαριάνθη, παρακολούθησαν το βιωματικό εργαστήρι με θέμα «Ετοιμάζουμε παράσταση», στην Εστία Μουσών, σήμερα Δευτέρα 12 του Δεκέμβρη 2016 και ώρες 11-13.00 μ.μ. Η παρακολούθηση του θεατρικού δρώμενου έγινε στα πλαίσια υλοποίησης προγράμματος σχολικών δραστηριοτήτων.

Οι υπεύθυνες του βιωματικού  εργαστηρίου παρουσίασαν, με πολύ χιούμορ,  στα παιδιά πώς δημιουργείται μία θεατρική παράσταση.
Πώς γίνεται η επιλογή του θεατρικού έργου, η ανάθεση των ρόλων, η επιλογή της μουσικής επένδυσης,η σκηνοθεσία, η σκηνογραφία κ.λ.π.
Η παρουσίαση ήταν διαδραστική, πήραν μέρος και τα ίδια τα παιδιά και φυσικά το χάρηκαν πολύ!