ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΗΜΕΡΙΔΑΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Οι Σύλλογοι Διδασκόντων του 6ου και 10ου Δημοτικού Σχολείου Νάουσας σε συνεργασία με τον Σχολικό Σύμβουλο Π.Ε. προσκαλούν τους γονείς και κηδεμόνες και τους/τις εκπ/κούς των δύο σχολείων στην ενημερωτική παιδαγωγική συνάντηση με θέμα:

« Έκφραση και διαχείριση συναισθημάτων», που θα πραγματοποιηθεί την  Δευτέρα 28 Μαΐου 2012, ώρα 18:00-20:00 στο χώρο του σχολείου.  Η συνάντηση έχει σκοπό να επικοινωνήσει και να ενημερώσει τους γονείς και τους/τις εκπαιδευτικούς  για το ρόλο της οικογένειας και του σχολείου στην ανάπτυξη, έκφραση και διαχείριση των συναισθημάτων. Ευελπιστεί να βοηθήσει στην καλλιέργεια και ανάπτυξη της συνεργασίας όλων των συντελεστών της σχολικής κοινότητας προς την κατεύθυνση της  αποτελεσματικής διαχείρισης των συναισθημάτων.

Η παρουσία σας θα μας τιμούσε ιδιαίτερα.

Οι Διευθυντές                                   Ο Σχολικός Σύμβουλος

Λαφάρα Α., Παπαγεωργίου Γ.            Σταγιόπουλος Πέτρος

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ

ΘΕΜΑ: «Έκφραση και διαχείριση συναισθημάτων»