Αρχείο μηνός Φεβρουάριος 2023

Γιορτάζοντας την Αποκριά στην αυλή μας!!

Την Πέμπτη 22 του Φλεβάρη γιορτάσαμε την Αποκριά στην σχολική μας αυλή, με την αμέριστη βοήθεια των μελών του Συλλόγου Γονέων του σχολείου μας!

Χορεψαμε, φάγαμε, κάναμε γάμο, βραβευσαμε και όλοι μαζί περάσαμε υπέροχα!

Σας ευχαριστούμε!

Στολίζοντας τον «πρόσωπο»!

Την Τετάρτη 21 του Φλεβάρη 2023 τα παιδιά της ΣΤ τάξης του σχολείου μας, συμμετέχοντας στο προγραμμα του Δήμου Νάουσας, ενόψει της Αποκριάς, ζωγράφισαν τον » Πρόσωπο» του Γενίτσαρου! Μια δράση που ευχαριστήθηκαν τα παιδιά και διασκέδασαν πολυ!

Δράσεις μετάβασης από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό

Την Τετάρτη 21 του Φλεβάρη 2023 το πρωί, υποδεχτήκαμε στην σχολική μας αυλή, με πολλή χαρά τα νήπια με τις δασκάλες τους.

Η γυμνάστρια μας κ. Δόμνα Κυρκοπούλου, με την βοήθεια των παιδιών των Β και Γ τάξεων σχεδίασε και υλοποίησε παιχνίδια γνωριμίας και συνεργασίας, στο πλαίσιο της μετάβασης από το νηπιαγωγείο στο δημοτικό.

Τα νήπια και όλα τα παιδιά του δημοτικού που συμμετείχαν στη δράση, ενθουσιάστηκαν με την ποικιλία και πρωτοτυπία των παιχνιδιών!

Συγχαρητήρια σε όλες και όλους!

ΓΙΝΕ ΝΟΝΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΡΙΑΣ 2023 – 1ο και 3ο βραβείο και έπαινος για την Στ τάξη του σχολείου μας

Στο πλαίσιο του διαγωνισμού «Γίνε ο νονός της Αποκριάς 2023» το 6ο Δημοτικό Σχολείο Νάουσας απέσπασε το 1ο και το 3ο βραβείο καθώς και έναν έπαινο. Τα βραβεία και οι έπαινοι «Δημήτρης Σκούπερ», τα οποία έχουν θεσμοθετηθεί στη μνήμη του λαϊκού ζωγράφου της Νάουσας έχουν ως εξής:

1ο Βραβείο: Εβίτα Μπασιούρη, μαθήτρια Στ1 τάξης, 6ου Δημοτικού Σχολείου Νάουσας
2ο Βραβείο: Αναστασία Βασιλείου, μαθήτρια Γ΄ τάξης,  2ου Γυμνασίου Νάουσας
3ο Βραβείο: Χαρά Πετρά, μαθήτρια μαθήτρια Στ1  τάξης,  6ου Δημοτικού Σχολείου Νάουσας
Έπαινοι:
– Αγγελική Βλάχου & Τσαρνούχα Βασιλική, μαθήτριες Γ΄ τάξης,  2ου Γυμνασίου Νάουσας
– Ελισάβετ Κερμινιώτη, μαθήτρια Στ2  τάξης,  6ου Δημοτικού Σχολείου Νάουσας
– Βασίλης Τσαρνούχας, μαθητής Ε΄ τάξης,  4ου Δημοτικού Σχολείου Νάουσας

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ/ΕΣ ΤΟΥΣ/ΤΙΣ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΕΡΟΣ  ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ!

Το βίντεο προβάλλει το σύνολο των έργων με τα οποία συμμετείχε στο διαγωνισμό το σχολείο μας, το 6ο Δημοτικό Σχολείο Νάουσας.