Αρχείο ημέρας 24 Δεκεμβρίου 2021

Χριστουγεννιάτικη γιορτή σε καιρό πανδημίας…

Την Πέμπτη 23 του Δεκέμβρη 2021 την τελευταία μέρα πριν κλείσουμε για τα Χριστούγεννα, ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, ετοίμασαν μία υπέροχη χριστουγεννιάτικη γιορτή στην σχολική μας αυλή, τηρώντας όλα τα πρωτόκολλα υγιεινής και ασφάλειας!

Ανάψαμε καρτσιούνο, τηρώντας το τοπικό έθιμο, τραγουδήσαμε τα κάλαντα από την Νάουσα, την Ικαρία, την Σάμο… χορέψαμε, είδαμε τα σκανταλιάρικα ξωτικά, φάγαμε τα υπέροχα γλυκά και αλμυρά εδέσματα που έφεραν οι γονείς των παιδιών και στο τέλος….. υποδεχτήκαμε τον μικρό και μεγάλο Άη Βασίλη που μας μοίρασε δώρα!!!

‘Ολοι μας, χαρήκαμε πολύ και κυρίως τα παιδιά που το διασκέδασαν πολύ!

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη του Νέου Συλλόγου Διδασκόντων, για την υπέροχη χριστουγεννιάτικη γιορτή!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

ΓΛΥΚΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΣ Ο ΝΕΟΣ ΧΡΟΝΟΣ 2022!!

ΥΓΕΙΑ, ΑΓΑΠΗ, ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΟΠΗ!!!