Αρχείο ημέρας 8 Ιουνίου 2018

ΕΚΘΕΣΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Χωρίς τίτλο

Σας περιμένουμε στον εκθεσιακό χώρο του σχολείου μας (Δ΄ τάξη), να καμαρώσετε τα έργα μας.

Περισσότεροι από 120 πίνακες με λαδοπαστέλ, σε ακουαρέλα και καμβά.

Ελάτε να σας μιλήσουμε για την τέχνη και τις δημιουργίες μας?

Να σας γνωρίσουμε τους καλλιτέχνες, που μας οδήγησαν σε δρόμους παρατήρησης, έκφρασης και δημιουργίας?

Πέμπτη 7/6, Παρασκευή 8/6 και Δευτέρα 9/6/2018

Ώρες πρωινού σχολικού προγράμματος.

Φωτογραφίες από την επίσκεψη του 1ου Δημοτικού Σχολείου.

Η Β΄ τάξη του 1ου Δημοτικού Σχολείου Νάουσας με το δάσκαλό της, Χατζηιωάννου Ιωσήφ επισκέφτηκαν την έκθεσή μας και μας τίμησαν με την παρουσία τους. Τους ευχαριστούμε θερμά!

Επίσκεψη στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Νάουσας…

Την Παρασκευή, 1 Ιουνίου 2018, τα παιδιά των Α1 και Α2 τάξεων του σχολείου μας, συνοδεία των εκπαιδευτικών κ.κ. Ψυρίδου Κατερίνα και Χριστίδου Όλγα, επισκέφτηκαν τη Δημοτική βιβλιοθήκη Νάουσας. Εκεί τους υποδέχτηκε με χαρά η υπεύθυνη της βιβλιοθήκης κυρία Αναστασία Κωνσταντινίδου, ξενάγησε τα παιδιά και τις δασκάλες τους στο ωραίο χώρο της βιβλιοθήκης, τους μίλησε για την ιστορία της και για τα βιβλία που υπάρχουν εκεί. Στη συνέχεια τα παιδιά ζωγράφισαν και διάβασαν βιβλία στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο για μικρούς αναγνώστες.

Ευχαριστούμε πολύ την κα Αναστασία για τη φιλοξενία  και για τις πολύτιμες πληροφορίες που μας έδωσε!