ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΤΙΜΑΕΙ ΤΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΑΓΩΝΑ

Χωρίς τίτλο

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ? ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΑΓΩΝΑ

Σας προσκαλούμε στην εκδήλωση για το Μακεδονικό Αγώνα, που διοργανώνει η Στ΄ τάξη του 6ου Δημοτικού Σχολείου Νάουσας, τη Δευτέρα, 13 Οκτωβρίου 2014, στον Πολυχώρο Πολιτισμού «Βέτλανς» και ώρα 8.30΄π.μ.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλαμβάνει:

? Το ιστορικό του Αγώνα (αφηγήσεις και προβολή παρουσίασης)

? Προβολή ταινίας των μαθητών/τριών μας με θέμα «Το έργο της Πηνελόπης Δέλτα για το Μακεδονικό Αγώνα»

? Προβολή ταινίας των μαθητών/τριών μας με τίτλο: «Όταν διαβάσαμε τα μυστικά του Βάλτου» (σκέψεις και συναισθήματα παιδιών για το Μακεδονικό Αγώνα)

? Δωρεά βιβλίων της Πηνελόπης Δέλτα (Μαθητές και μαθήτριες του 3ου Γυμνασίου δωρίζουν βιβλία της Πηνελόπης Δέλτα στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Νάουσας.)

Οι μαθητές/τριες της Στ΄ τάξης

Η Διευθύντρια του Σχολείου, Λαφάρα Αναστασία                            Η δασκάλα της τάξης, Τσάντζου Ελένη