Πανελλήνιο Φεστιβάλ Κινηματογράφου

Είμαστε ιδιαίτερα τυχεροί καθώς στην πόλη μας διοργανώνεται το Πανελλήνιο Φεστιβάλ Κινηματογράφου, πλαισιωμένο από εξαιρετικές εκδηλώσεις και δρώμενα, που προάγουν τον πολιτισμό και τον τόπο, σε μια εποχή με δυσκολίες οικονομικές που έχουν άμεσο αντίκτυπο στην κοινωνική ζωή!

Το σχολείο μας παρακολούθησε την «The Lorax» (3D) την Πέμπτη 25-09-2014 και ώρα 11.00π.μ. μέχρι 12.30 μ.μ. στον πολυχώρο της Βέτλανς. Οι εντυπώσεις όλων παιδιών και των εκπ/κών ήταν εξαιρετικά θετικές!

Συγχαρητήρια λοιπόν στους διοργανωτές, που εκτός των άλλων έδωσαν ζωή και νόημα στα πρωινά  και απογευματινά της πόλης μας!!