Αρχείο ημέρας 15 Ιουνίου 2022

Τελετή αποφοίτησης της ΣΤ τάξης από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

Την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2022 το απόγευμα ο Συλλογής Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, ετοίμασε μια υπέροχη τελετή αποφοίτησης στα παιδιά της ΣΤ τάξης! Η σχολική μας αυλή πλημυρρισε όμορφες πσρουσιες και χαμόγελα με παιδια γονείς και εκπαιδευτικούς που τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση!

Τα μέλη του Συλλόγου χάρισαν στα, παιδιά εύθυμο αποφοίτησης, γλυκά και αλμυρά, αλλά κυρίως όμορφες ευχές από όλους μας:

Την Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Ζωή Παπαϊωάννου και τα μέλη του Δ. Σ.

Την Διευθύντρια κ. Αναστασία Λαφαρα, και τους/ τις εκπαιδευτικούς κ. κ. Λιόλιου Ολυμπία, Χαρατσιαρη Μελίνα, Μουτσικαπα Κατερίνα, Αχλιωπα Μανώλη και Δόμνα Κυρκοπουλου!

Στο τέλος τα παιδιά άφησαν μπαλόνια ηλίου στον ουρανό, με τις ευχές τους να ταξιδεύουν!!!

Η βραδιά έκλεισε με φαγητό σε ταβέρνα της πόλης!

Ενδοσχολική επιμόρφωση: χρήση ψηφιακών εργαλείων στην διδακτική πρακτική

Την Τρίτη 14 Ιουνίου 2022 πραγματοποιήθηκε η προγραμματισμένη ενδοσχολική επιμόρφωση με την χρήση ψηφιακών εργαλείων στην διδακτική πρακτική.

Εισηγητές ήταν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας κ. κ. Τσαντουλα Ελένη, Μαυρουδή Αργυρώ, Μήτογλου Βασίλειος και Μοροβθανη Μαρία.

Πιο συγκεκριμένα, επιμορφωθηκαμε στη χρήση των Live worksheets, word wall, book creator, e-me και Camva, στην καθημερινή διδακτική πρακτική, με βιωματικο τρόπο!

Τελετή λήξης σχ. έτους 2021-22

Την Τρίτη 14 του Ιούνη 2022 πραγματοποιήθηκαν με πολύ κέφι, παιχνίδι, χορό και εκπλήξεις, στην σχολική μας αυλή, παρουσία γονέων, οι δράσεις ενόψει της λήξης της φετινής σχολικής χρονιάς 2021-22.

Μετά από 3 σχεδόν χρόνια πανδημίας, οι γονείς τίμησαν την εκδήλωση και κατα χειροκρότησαν όλα τα παιδια!

Την εκδήλωση άνοιξε η Διευθύντρια κ. Αναστασία Λαφάρα που καλωσόρισε γονείς, μαθητές/ριες και εκπ/κους και ενημέρωσε για την λειτουργία της σχολικής μονάδας κατά την διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Ευχαρίστησε για την συνεργασία και την υποστήριξη όλων!

Η γυμνάστρια κ. Δόμνα Κυρκοπουλου προετοίμασε τις αθλητικές δραστηριότητες για όλες τις τάξεις. Τα παιδιά της Α΄ τάξης, με την βοήθεια της υπεύθυνης εκπ/κού κ. Ψυρίδου Αικατερίνης ευχαρίστησαν με ένα υπέροχο τραγούδι τους ανάδοχους «γονείς» τους, ενώ οι τάξεις Α και Γ , με υπέυθυνη εκπ/κό την κ. Χριστίδου Όλγα, τραγούδησαν και παρουσίασαν ένα ακόμη τραγούδι, ενάντια στην βία.

Την εκδήλωση παρουσίασαν οι μαθητές της ΣΤ τάξης Βλάχου Μαριέττα και Μπαμπάτσης Γιάννης. Στην τεχνική υποστήριξη ήταν ο μαθητής της ΣΤ τάξης Ζιάννης Γρηγόρης.

Συγχαρητήρια σε όλες και όλους για την υπέροχη γιορτή!!