Αρχείο ημέρας 18 Σεπτεμβρίου 2021

Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Την Δευτέρα 13 του Σεπτέμβρη 2021 υποδεχτήκαμε με χαρά τις μαθήτριες και τους μαθητές μας στην σχολική μας αυλή, για να ξεκινήσουμε όλοι μαζί ένα νέο δημιουργικό και διασκεδαστικό ταξίδι στην γνώση!

Τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα προστασία και ασφάλειας πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός από τον πατέρα Παϊσιο, που με αγάπη και ευαισθησία ευχήθηκε στα παιδιά μια δημιουργική και ευλογημένη σχολική χρονιά!

Στη συνέχεια η Διευθύντρια κ. Αναστασία Λαφάρα καλωσόρισε τους εκπροσώπους των νηπίων, τις νηπιαγωγούς και φυσικά όλους/ες τους/τις εκπαιδευτικούς, τους γονείς της Α΄ τάξης και όλα τα παιδιά!

Ευχήθηκε εκ μέρους όλων των μελών του Συλλόγου Διδασκόντων σε όλους μία ασφαλή και δημιουργική δια ζώσης σχολική χρονιά, ζητώντας από όλα τα μέλη της σχολικής κοινότητας, εκπ/κούς, μαθητές/ριες και γονείς να συνεργαστούν και να βοηθήσουν το έργο του σχολείου, με αγάπη, ειλικρίνεια και αλληλοκατανόηση!