Αρχείο μηνός Μάρτιος 2021

Στιγμές διασκέδασης και απόλαυσης στην Α τάξη…

Στο πλαίσιο διδάσκαλος των Αγγλικών στην Α τάξη, η εκπαιδευτικός κ. Γιουρου Πόπη μαζί με όλα τα παιδιά διασκέδασαν με τις προτροπές του ρομπότ, στην αγγλική!

Τα παιδιά το χάρηκαν πάρα πολύ, με την Διευθύντρια κ. Λαφαρα Αναστασία και την δασκάλα της Α τάξης κ. Άννα Τικου να μοιράζονται τις στιγμές!!

Δράση μετάβασης από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό

Σήμερα Δευτέρα 1 του Μάρτη 2021 η Διευθύντρια κ. Αναστασία Λαφάρα και ο υπεύθυνος τού τμήματος Ένταξης κ. Κολοβός Γεώργιος, επισκέφτηκαν το 6ο Νηπιαγωγείο που στεγάζεται δίπλα από το 6ο Δημοτικό σχολείο για να γνωρίσουν τα παιδιά που θα φοιτήσουν στην Α τάξη το επόμενο σχολικό έτος 2021-32!

Συζήτησαν με τις νηπιαγωγούς κ.κ. Δημητριάδου Μαρία ( προϊσταμένη); και Νικολάου Τζένη σε σχέση με τις δυσκολίες των παιδιών και γνώρισαν ένα ένα τα παιδία που έδειξαν να το απολαμβάνουν !