Αρχείο ημέρας 11 Σεπτεμβρίου 2020

Αγιασμός-Έναρξη μαθημάτων 2020-21

ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!

Αγαπητοί γονείς, ελπίζουμε να είστε όλοι καλά και να προσέχετε!

Ευχόμαστε καλό φθινόπωρο και με το καλό να ξεκινήσει η νέα σχολική χρονιά!

Μια χρονιά διαφορετική από τις άλλες, με δυσκολίες αλλά και προκλήσεις λόγω της πανδημίας του κοροναϊού.

Με την βοήθεια και την συνεργασία όλων είμαστε πεπεισμένοι ότι θα τα καταφέρουμε!

Το αποδείξαμε στην α΄ φάση, σε εξίσου δύσκολες και πρωτόγνωρες συνθήκες, τον Μάιο και Ιούνιο 2020.

Η προσεκτική τήρηση των μέτρων που ο ΕΟΔΥ μας προτείνει, είναι το κλειδί της επιτυχίας και της ασφάλειας όλων μας!

Σας παρακαλώ να μελετήσετε και να συζητήσετε με ηρεμία και υπομονή με τα παιδιά σας, όπως θα κάνουμε κι εμείς στο σχολείο για τα μέτρα προστασίας από τον COVID  19,  στην ιστοσελίδα μας: http://6dim-naous.ima.sch.gr

Αυτό που ισχύει μέχρι στιγμής είναι την Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020, τα παιδιά θα έρθουν κανονικά στο σχολείο με τις τσάντες τους και με μάσκες σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

8.00 ΣΤ  τάξη

8.05  Ε  τάξη

8.10 Δ  τάξη

8.15  Γ  τάξη

8.20 Β  τάξη

8.25 Α  τάξη

Λόγω των μέτρων λόγω κορωνοϊού, μόνο τα παιδιά της Α΄ τάξης θα προσέλθουν στο σχολείο με την συνοδεία μόνο ενός γονέα (Οι γονείς μπορούν να αποχωρήσουν φυσικά και να έρθουν στις 11.30 π.μ. για να τα παραλάβουν!)

Όλα τα άλλα παιδιά θα έρθουν μόνα τους, θα μπουν στις αίθουσες τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα!

Όλα τα παιδιά θα σχολάσουν στις 11.30 π.μ. περίπου!

Καλή μας σχολική χρονιά!

Με υγεία, δύναμη, υπευθυνότητα  και θετική ενέργεια!!

Παρακαλώ να παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις στην ιστοσελίδα του σχολείου μας!

Αναστασία Λαφάρα, Διευθύντρια

Τα μέλη του Συλλόγου Διδασκόντων